• Dzieci

  • Personel

  • Gabinet

TRENING EEG BIOFEEDBACK RZESZÓW

Wzmocnij koncentracje, kontroluj emocje!

Trening EEG Biofeedback dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

EEG Biofeedback to nowoczesna, nieinwazyjna metoda usprawniająca pracę mózgu. Poprzez trening, Pacjent uczy się sterować pracą własnego mózgu tak, aby wzmacniać, rozwijać i utrwalać pożądany wzorzec częstotliwości fal mózgowych, odpowiadających za efektywność i wydajność procesów neuronalnych oraz za konkretne stany psychofizczne (np. wytrzymałość koncentracji, zarządzanie emocjami).

Za pomocą treningów EEG Biofeedback mamy możliwość świadomie nauczyć się indukowania pożądanych częstotliwości pracy umysłu. Każda z nich odpowiada za określony stan psychofizczny organizmu, np. stan wyciszenia i odprężenia lub koncentrację i uwagę. Podczas zajęć Pacjent obserwuje pracę swojego mózgu na monitorze - w formie gry komputerowej, którą steruje wyłącznie swoim umysłem. W momentach osiągania określonych optymalnych parametrów gromadzi punkty. W ten sposób człowiek wzmacnia fale mózgowe odpowiedzialne za funkcje poznawcze oraz te, które odpowiedzialne są za kontrolę i zarządzanie emocjami.

EEG Biofeedback to metoda dla osób, które chcą rozwinąć wytrzymałość koncentracji, zwalczyć stres i napięcie, pracują w silnie stymulujących warunkach, którym doskwiera chroniczne przemęczenie i demotywacja do działania. Treningi korzystnie wpływają na jakość pracy intelektualnej, dlatego są świetnym wzmocnieniem dla uczniów w codziennych wyzwaniach szkolnych, jak również przed egzaminami.

Jak należy przygotować się do terapii/treningów EEG Biofeedback?

Warunkiem rozpoczęcia cyklu jest wykonanie badania EEG. Dlaczego to takie ważne? Układ nerwowy jest niezwykle skomplikowanym i delikatnym narządem. Terapia nie niesie ze sobą efektów ubocznych (ze względu na swoją nieinwazyjność i oparciu na bazie procesu uczenia), jednak istnieją określone zaburzenia neurofizjologiczne, które mogą być przeciwwskazaniem do uczestnictwa w opisywanej metodzie. Podchodzimy do wykonywanych przez nas obowiązków profesjonalnie z pełną odpowiedzialnością dbając o dobro klienta – dlatego wiemy, że badanie EEG, w celu wykluczenia przeciwwskazań, jest niezbędnym krokiem przed rozpoczęciem cyklu EEG Biofeedback w naszej Poradni.

Jak postępuje się w przypadku stwierdzenia przeciwwskazań? Zależnie od rodzaju przyczyny. Mamy wówczas dwie możliwości – podejmujemy terapię EEG Biofeedback w duecie terapeutycznym ze specjalistą neurologiem i na bieżąco monitorowany jest przebieg terapii, wyniki konsultowane w zespole lub rozważamy alternatywne metody terapeutyczne.

Dlaczego warto skorzystać z treningów EEG BIOFEEDBACK właśnie w NPPP PODKARPACIAK?

Treningi prowadzone są przez mgr Ewę Baran - Pełkę posiadającą profesjonalne, pełne i kompleksowe przygotowanie (specjalizacja z psychologii klinicznej w module neurofizjologii, szkolenie EEG Biofeedback I stopnia; szkolenie EEG Biofeedback II stopnia, doświadczenie w przeprowadzaniu oraz interpretacji obrazu EEG; uprawnienia technika EEG) oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie posługiwania się metodą (od 2004 roku). Ponadto pracujemy na najlepszym sprzęcie i oprogramowaniu wiodącej marki Elmiko. Efektywność metody jest wykładnią kilku czynników: motywacji klienta, systematyczności pracy, wykształcenia i doświadczenia specjalisty terapeuty, jakości sprzętu.

Płatności: zobacz w Regulamin płatności

Oferta usług:

Diagnoza w kierunku dysleksji
Diagnoza ADHD
Diagnowa w kierunku dyskalkulii
Diagnoza predyspozycji zawodowych
Diagnoza gotowości szkolnej